Kultura | rozrywka | edukacja

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie znowu nagrodzony

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie ogłosił (26.09) wyniki konkursu zorganizowanego w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2017. Przedmiotem konkursu było jedno,  najciekawsze wydarzenie realizowane w bibliotece, zgodne z hasłem TB, które w tym roku brzmiało „Biblioteka. Oczywiście!”.

Laureatami konkursu zostali:
I MIEJSCE – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli
II MIEJSCE – Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w Przeworsku
III MIEJSCE – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie

Do konkursu Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zgłosił akcję: „BIBLIOTEKA? CZYTAM. MYŚLĘ. JESTEM. OCZYWIŚCIE!” W trakcie trwania Tygodnia Bibliotek 2017 zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie do naszych czytelników, władz Gminy Skołyszyn, zaprzyjaźnionych instytucji, pisarzy, nauczycieli i bibliotekarzy z innych bibliotek. Wparcie miało polegać na pokazaniu, że czytanie i biblioteki są ważne, poprzez zrobieniu sobie zdjęcia z hasłem naszej akcji. Zdjęcie należało wysłać do nas lub bezpośrednio podzielić w mediach społecznościowych oznaczając je hashtagiem #bibliotekaczytammyślęjestem.

Pomysł okazał się sukcesem! Okazało się bowiem, że… rodzice, dzieci, młodzież, dorośli, władze Gminy Skołyszyn, nauczyciele, bibliotekarze,  przedstawiciele różnych zawodów… wszyscy czytają i bardzo lubią bibliotekę! Przysłane do nas zdjęcia zamieszczaliśmy w galerii fanpage akcji na Facebooku. Obecnie mamy już ponad 630 osób , które czytają, myślą i są w bibliotece…

Do akcji przyłączyli się pisarze – Grzegorz Kasdepke oraz Roksana Jędrzejewska- Wróbel. Dzięki promocji w ogólnopolskich bibliotekarskich mediach do akcji dołączyli również bibliotekarze z powiatu jasielskiego oraz z rożnych części Polski (między innymi z Bolesławca, Przecławia, Stalowej Woli, Gorzyc/koło Sandomierza).

Wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE