Na drogach

Pięć osób poszkodowanych po czołowym zderzeniu samochodów osobowych

Pięć osób ucierpiało na skutek czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Osiek Jasielski. Poszkodowanym pierwszej pomocy udzielili niezwłocznie strażacy, którzy w pobliżu miejsca zdarzenia brali udział w zawodach sportowo-pożarniczych.

Dzisiaj tuż przed godziną jedenastą na ośrodku sportu i rekreacji w Osieku Jasielskim rozpoczęły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zaraz po ceremonii uroczystego otwarcia imprezy, w niedalekiej odległości od stadionu rozległ się ogromny huk. Tuż za mostem na rzece Wisłoce jadąc w kierunku Świerchowej miało miejsce czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych: Seata Toledo oraz Forda Mondeo. Pierwszy z pojazdów po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu, natomiast drugi stał w poprzek drogi, blokując ruch w obydwu kierunkach.

Na miejsce natychmiast ruszyli pieszo oraz wozami bojowymi druhowie z OSP KSRG Tarnowiec, OSP KSRG Osobnica, OSP KSRG Załęże, OSP Pusta Wola i OSP KSRG Brzyska oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą dowódcy JRG. Po dotarciu zabezpieczyli oni teren działania, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zablokowali ruch pojazdów w obydwu kierunkach. O zdarzeniu poinformowano Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policję. Dodatkowo zadysponowano samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP w Jaśle. Przybyłym na miejsce załogom karetek Pogotowia Ratunkowego przekazano pod opiekę łącznie pięć osób poszkodowanych, które z uwagi na stan zdrowia wymagały transportu do szpitala w Jaśle.

Policjanci wraz z technikiem kryminalistycznym zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ustalili również, że obydwaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Przez ponad dwie godziny droga powiatowa relacji Osiek Jasielski – Świerchowa była całkowicie nieprzejezdna.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE