Na drogach

Po uderzeniu w barierę przewrócił się na bok

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Zarzeczu miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, jedna osoba trafiła do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin Pałac

Po godzinie dziesiątej w miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec) doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że Opel Vectra poruszał się drogą wojewódzką nr 992 w kierunku Jasła. Na jednym z łuków, kierujący pojazdem utracił nagle panowanie nad kierownicą, wskutek czego zjechał on na przeciwną stronę jezdni, uderzył w barierę ochronną i przewrócił się na prawy bok.

Obydwu osobom udało się samodzielnie wydostać z rozbitego samochodu jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Do jasielskiego szpitala przewieziono kierującego Oplem 25-letniego mieszkańca gminy Krempna. Mężczyzna był trzeźwy, nic poważnego mu się nie stało i po wykonaniu badań diagnostycznych mógł opuścić placówkę służby zdrowia. Jego pasażer nie wymagał pomocy medycznej.

Do akcji wyjechały: zespół ratownictwa medycznego”P” oraz trzy zastępy straży pożarnej (dwa z JRG PSP w Jaśle i jeden z OSP KSRG Dębowiec).

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniali policjanci ruchu drogowego.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE