Na drogach

Trzy osoby poszkodowane po czołowym zderzeniu samochodów w Umieszczu

Około godziny dziesiątej na lokalnej drodze w Umieszczu (gmina Tarnowiec) doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych, wskutek którego poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące pojazdami. Karetkami Pogotowia Ratunkowego zostały one przewiezione do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny dziesiątej w miejscowości Umieszcz (gmina Tarnowiec), na odcinku drogi powiatowej nr 1888R, doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Dacii Duster oraz Audi A3. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca jadącego w kierunku Tarnowca pierwszego z pojazdów na łuku drogi utraciła nagle panowanie nad pojazdem i zjechała gwałtownie na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka drugim autem. Po uderzeniu w Audi, zostało ono zepchnięte do przydrożnego rowu melioracyjnego.

Wskutek zdarzenia ucierpiały trzy osoby, tj. kierująca Dacią Duster oraz kierujący i pasażerka Audi A3. Poszkodowani zostali zabrani do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne. Wszyscy uczestnicy byli przytomni i w chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych znajdowali się poza uszkodzonymi pojazdami. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, sekcja ratownictwa technicznego wraz z samochodem operacyjno-rozpoznawczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, samochód ratownictwa technicznego z OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Tarnowcu oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu.

Jak poinformował nas zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. kpt. Piotr Śmietana, działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na: zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, zablokowaniu ruchu pojazdów mechanicznych w obydwu kierunkach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek Pogotowia Ratunkowego, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni za pomocą sorbentu.

Lokalna droga łącząca tą miejscowość z Tarnowcem została w miejscu zdarzenia całkowicie zablokowana.

Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do czołowo-bocznego zderzenia się obydwu pojazdów, są wyjaśniane przez Policję.

FOTOPRZESTROGA: Zderzenie czołowe dwóch samochodów w Umieszczu

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE