Kultura | rozrywka | edukacja

W poszukiwaniu piękna (zapowiedź)

Spotkanie z Agnieszką Grzelak w MBP w Jaśle

Świat można postrzegać w różny sposób i poszukiwać rozmaitych recept na życie. Jedni preferują wydarzenia podnoszące adrenalinę, coś, co ekscytuje lub przeraża. Inni wolą radość, piękno i spokój. A czego szuka Agnieszka Grzelak? Okazją do zadania tego oraz innych pytań będzie spotkanie z pisarką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 21 września 2017 r. w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani”.

Agnieszka Grzelak zawsze chciała być pisarką. Pisanie to jej pasja i zawód. Pierwsza powieść Herbata szczęścia powstała z pragnienia napisania takiej książki, jaką sama chciałaby przeczytać – bez drastycznych scen, spokojnej, gloryfikującej piękno i pełnej zaskakujących wydarzeń. Jest to pierwsza część cyklu fantasy zatytułowanego Blask Corredo. Pozostałe części to: Córka szklarki, Ścieżki Avenidów, Tajemnice Skyle i Szkoła LaOry.

Inne książki autorki to: Gobelin z zamkiem w tle, w którym zabiera nas w magiczną podróż do świata ukrytego wewnątrz starego gobelinu; Mój francuski patchwork – rodzaj przewodnika po Francji widzianej oczami pisarki oraz Matecznik, dziennik matki zmagającej się z codziennością i wychowaniem córek.

W jednym z wywiadów na pytanie o cel swojego pisarstwa odpowiedziała: „Pierwszym celem jest po prostu opowiedzenie dobrej, wciągającej historii. I to jest najważniejsze”.

Spotkanie odbędzie się 21 września o godzinie 10.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE