Na drogach

Potrącenie małoletniego rowerzysty na krajowej „73” w Kołaczycach 📷

Dziewięciolatek został potrącony przez samochód dostawczy po tym, jak zjechał nagle z chodnika wprost pod nadjeżdżający pojazd. Dziecko trafiło do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna. W związku z wypadkiem całkowicie zablokowana została przebiegająca przez tę miejscowość droga krajowa nr 73.

Do wypadku komunikacyjnego z udziałem małoletniego rowerzysty doszło tuż przed godziną czternastą na ulicy Adama Mickiewicza w Kołaczycach (w pobliżu miejscowego ośrodka zdrowia). Policjanci, którzy zostali skierowani na jego miejsce, wstępnie ustalili przebieg całego zdarzenia. Według dotychczas zgromadzonych przez nich informacji wynika, że dziewięciolatek miał poruszał się rowerem po chodniku wzdłuż drogi krajowej. W pewnym momencie, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, kierowany przez niego jednoślad zjechał na lewą stronę wprost pod koła nadjeżdżającego od strony Jasła dostawczego Lublina. Jego kierowca próbował jeszcze uniknąć wypadku, ale pomimo próby gwałtownego hamowania (widoczne ślady na jezdni) nie udało mu się zatrzymać pojazdu.

Potrącony rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna.

Kierujący samochodem dostawczym był trzeźwy, nie ucierpiał w zdarzeniu.

W działaniach ratowniczych brał udział podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, a także dwa zastępy strażackie (z JRG PSP w Jaśle i OSP KSRG w Kołaczycach).

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z miejscowego Posterunku Policji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik kryminalistyczny. Zostały wykonane oględziny, zabezpieczone ślady, a także sporządzona szczegółowa dokumentacja. Na podstawie tak zgromadzonego materiału dowodowego będą oni wyjaśniać okoliczności oraz przyczyny przedmiotowego zdarzenia.

Po wypadku całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach jazdy była droga krajowa nr 73. Samochody ciężarowe były zmuszone czekać na zakończenie czynności śledczych. Na chwilę obecną ruch odbywa się już prawidłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE