Kultura | rozrywka | edukacja

Świat wielkich gwiazd

IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

Spektaklem „Być jak Elizabeth Taylor” w Jasielskim Domu Kultury rozpoczęły się – w środę, 11 października br. – IX Jesienne Spotkania z Teatrem.

IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle otworzył i pierwszą sztukę zapowiedział dyrektor JDK Janusz Szewczyk.

Publiczność mogła zobaczyć kilka epizodów z burzliwych dziejów związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona: legendarnej, najsłynniejszej chyba hollywoodzkiej pary wszechczasów, której zmienne losy śledził nie tylko świat popkultury. Sztuka Jakuba Przebindowskiego ukazuje smutniejszą stronę życia wielkich gwiazd, uzależnionych od aprobaty tłumów i wsparcia psychologa, nie radzących sobie z emocjami, uciekających w alkohol i przygodne rozrywki przed pustką życia opartego na pseudowartościach. Akcja toczy się w apartamentach ekskluzywnych hoteli w USA i Europie. Retrospekcje do lat 60. i 70. XX w. pokazują kolejne awantury prowadzone przez gwiazdorską parę, nie przejmującą się tym, przy kim piorą swoje brudy.

Wystąpili: Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor i Paweł Deląg w roli Richarda Burtona oraz Martyna Kliszewska (Norma Perins) i Sambor Czarnota (Tony Slowers).

Najbliższe spektakle tegorocznych spotkań teatralnych w JDK zostaną wystawione w poniedziałek, 16 października („Edukacja Rity”) i we wtorek, 17 października („SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw”), a kolejne – w listopadzie i na początku grudnia br.

Partnerami IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa LOTOS SA.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE