Na drogach

Trzy rozbite pojazdy i troje rannych

Trzy rozbite samochody osobowe i trzy osoby poszkodowane odwiezione do szpitala to bilans zdarzenia na terenie miejscowości Dębowiec. Na miejscu pracowały służby ratownicze oraz policjanci. Ruch na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz został całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach, wyznaczono tymczasowe objazdy bocznymi drogami.

Po godzinie czternastej służby ratownicze, w tym dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu, a także policjanci ruchu drogowego, zostały skierowane na drogę powiatową relacji Jasło-Folusz w centrum Dębowca, gdzie miało dojść do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku, wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym Renault Laguna, jadąc w kierunku Folusza prawdopodobnie z nadmierną prędkością, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go innego samochodu – marki Audi. To z kolei, siłą uderzenia zostało zepchnięte z jezdni i zahaczyło o stojący na pobliskim parkingu samochód marki Seat Alhambra. Trzy osoby biorące udział w zdarzeniu zostały poszkodowane – w chwili dotarcia na miejsce służb ratowniczych były przytomne, uskarżały się głównie na bóle głowy i w okolicy kręgosłupa szyjnego. Z obrażeniami ciała zostały przewiezione karetkami Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie aktualnie przechodzą kompleksowe badania diagnostyczne.

W związku z prowadzoną akcją ratowniczą oraz czynnościami wyjaśniającymi przez stróżów prawa, droga powiatowa relacji Jasło-Folusz została zablokowana przez uszkodzone pojazdy, w związku z czym trzeba było wprowadzić tymczasowy objazd lokalnymi drogami.

Szczegółowe przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez Policję postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE