Kultura | rozrywka | edukacja

W jasielskiej filii PBW: akcja „Studencki pakiet na wiedzę”

Na uczelniach w całej Polsce rozpoczął się nowy rok akademicki. Na żądnych wiedzy studentów, gorączkowo poszukujących książek naukowych i akademickich skryptów, czeka szereg udogodnień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. W październiku tradycyjnie rusza akcja „Studencki pakiet na wiedzę”. Akcja w PBW w Krośnie i jej filiach trwać będzie od października do końca listopada br.

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów.

Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on-line – w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej oraz do szeregu funkcjonalności, które ułatwią korzystanie z tej formy książki.

Ale to nie wszystko. W tym roku dla studentów oferujemy bezpłatne dostarczanie skanów artykułów z czasopism drukowanych dostępnych w Katalogu online PBW w Krośnie . Kopie będą dostarczane pocztą elektroniczną (skan). W katalogu online należy wyszukać interesującą nas pozycję i skontaktować się z Czytelnią Ogólną PBW w Krośnie i podać tytuł czasopisma, rocznik i numer oraz zakres stron.

W poprzednich edycjach z naszej akcji skorzystało wielu studentów z różnych kierunków, nie tylko pedagogicznych. Nasze propozycje pozwoliły studentom wyposażyć swój warsztat w niezbędne podręczniki zarówno te obowiązkowe jak i uzupełniające i do dziś korzystają oni ze zwiększonego limitu wypożyczeń. Zapraszamy studentów wszystkich wyższych uczelni do skorzystania z naszej oferty (Jasło, Plac Żwirki i Wigury 9).

(PBW Filia w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE