Sport | rekreacja | turystyka

W przyszły weekend wystartuje 3. Rajd Grodzki (zapowiedź)

W dniach 28 -29 października br. na terenie powiatów gorlickiego i jasielskiego odbędzie się Rajd Grodzki, którego bazą będzie Biecz. Podczas rajdu odbędzie się Akcja Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku oraz akcja charytatywna na rzecz chorego na białaczkę Marka z Automobilklubu Bieckiego.

Tegoroczna edycja Rajdu Grodzkiego decydować będzie o mistrzowskich tytułach w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, DISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w SuperKJS. Na zawodników czeka 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 45,93 km, a całkowita długość trasy to 156 km. Baza Rajdu zostanie zlokalizowana na terenie Biecza, gdzie również odbędzie się badanie kontrolne, start honorowy oraz rozdanie nagród.

Organizatorami imprezy są: Automobilklub Biecki w Bieczu i Jasielski klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Patronat honorowy objęli: Starosta Gorlicki Karol Górski, Starosta Jasielski Adam Pawluś i Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz.

Wzorem roku ubiegłego należy oczekiwać, iż na listach startowych pojawi się wiele załóg zarówno w ramach MOTUL HRSMP, jak i pozostałych mistrzostw. Największą atrakcję dla kibiców będą stanowić zmagania klasycznych samochodów rajdowych z lat 70 80. i 90, wśród których zapewne nie zabraknie takich perełek, jak audi quattro czy renault alpine, jak również polskich fiatów i polonezów. Poprzednie edycje imprezy spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony lokalnej społeczności, jak i kibiców rajdowych z całej Polski. Bardzo dobrze wypowiadali się o imprezie także zawodnicy, wysoko oceniając zarówno organizację zawodów, jak i pracę sędziów.    

Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie oraz akcji charytatywnej.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE