Na drogach

Zderzenie przez powalone na jezdnię drzewo

Dwie osoby ucierpiały na skutek wypadku w miejscowości Łysa Góra. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Nowy Żmigród – Dukla został całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach, samochody osobowe kierowane są na objazdy lokalnymi odcinkami.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:45. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Dukli w kierunku Nowego Żmigrodu samochód osobowy marki Fiat zatrzymał się z uwagi na drzewo powalone chwilę wcześniej przez silne podmuchy wiatru wprost na jezdnię. Wówczas z naprzeciwka nadjechał samochód Opel Meriva. Kierujący tym pojazdem prawdopodobnie nie zdołał wcześniej zauważyć zagrożenia na drodze, wskutek czego uderzył zarówno w stojący pojazd, jak i zalegającą na drodze przeszkodę.

W wypadku ucierpiały dwie osoby. Poszkodowani zostali przewiezieni karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest im kompleksowa pomoc medyczna. Służby pracujące na miejscu poinformowały, że ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Droga wojewódzka nr 993 relacji Nowy Żmigród – Dukla została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach ruchu. Dla samochodów osobowych wprowadzono objazdy prowadzące lokalnymi odcinkami w miejscowościach Łysa Góra i Stary Żmigród. Natomiast samochody ciężarowe muszą korzystać z dróg krajowych (wyznaczono objazdy w Dukli i Jaśle). Przejezdność zostanie przywrócona po tym, jak policjanci zakończą swoje czynności dochodzeniowo-śledcze zmierzające do ustalenia szczegółowych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Na miejscu pracował specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu oraz trzy zastępy straży pożarnej (JRG PSP w Jaśle, OSP KSRG w Łysej Górze i OSP w Nowym Żmigrodzie).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE