Na drogach

„Znicz 2017” – zmiany w organizacji ruchu w powiecie jasielskim

Trwają policyjne działania „Znicz 2017”. Na drogach powiatu jasielskiego, a szczególnie w rejonach cmentarzy robi się coraz tłoczniej. Pełniący służbę policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących osób. W newralgicznych miejscach kierują także ruchem. Apelujemy o rozwagę i ostrożność oraz stosowanie się do znaków wprowadzających zmianę w organizacji ruchu.

Informacja o zmianach organizacji ruchu drogowego oraz przewidywanych utrudnieniach na drogach powiatu jasielskiego w okresie trwania działań „Znicz 2017”:

  • Jasło, ul. Mickiewicza – obowiązuje zakaz zatrzymywania się po lewej stronie ulicy, oznaczony znakiem „B-36” od skrzyżowania z ulicą Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską. Postój samochodów na parkingach przy ul. Mickiewicza, na drodze dojazdowej do Domu Pogrzebowego i na parkingu wewnętrznym cmentarza po prawej stronie ulicy. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są na cmentarzu obok kaplicy oraz na nowym parkingu przy ul. Mickiewicza.
  • Jasło, ul. Zielona i ul. Kilińskiego – na ul. Kilińskiego za skrzyżowaniem z ul. Farną obowiązuje zakaz zatrzymywania się oznaczony znakiem „B-36” z tabliczką „Nie dotyczy osób niepełnosprawnych”, około 10 miejsc parkingowych.
  • Czeluśnica droga powiatowa nr P-1850R – w rejonie cmentarza na odcinku ok 300 m., po lewej stronie drogi kierunek Jasło – Umieszcz, obowiązuje zakaz zatrzymywania się oznaczony znakiem „B-36”.
  • Tarnowiec droga powiatowa nr P-1847R – w rejonie cmentarza na odcinku ok. 90 m., obowiązuje zakaz zatrzymywania się oznaczony znakiem „B-36”. Zakaz obowiązuje także od skrzyżowania z drogą nr P-1892R na odcinku 210 m., po lewej stronie drogi kierunek Tarnowiec-Jedlicze.
  • Łubno Opace – w rejonie cmentarza na odcinku ok. 200 m., po lewej stronie drogi kierunek Jasło – Zręcin obowiązuje zakaz zatrzymywania się oznaczony znakiem „B-36”.
  • wprowadzono ruch jednokierunkowy na drogach gminnych i dojazdowych do cmentarzy w miejscowościach: Brzyska, Święcany, Harklowa i Bączal Dolny.

W najbliższych dniach będą występować utrudnienia w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów. Apelujemy zatem do kierujących aby stosowali się do znaków zmieniających organizację ruchu. Pozostawiając samochód upewnijmy się, że nie stwarza on zagrożenia w ruchu drogowym i nie powoduje utrudnień.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE