Na drogach

Pieszy potrącony na ulicy Kościuszki przez samochód osobowy

Na ulicy Kościuszki w Jaśle, w rejonie skrzyżowania z ulicą Koralewskiego, doszło do potrącenia osoby pieszej przez samochód osobowy. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratownicze, w tym karetka Pogotowia Ratunkowego i dwa strażackie zastępy, a także policjanci, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Pokrzywdzony mężczyzna z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala na badania diagnostyczne.

Tuż przed godziną osiemnastą na ulicy Kościuszki w Jaśle, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, według wstępnych informacji miało dojść do potrącenia mężczyzny przez nadjeżdżający od strony ulicy Kazimierza Wielkiego samochód osobowy marki Hyundai. Po uderzeniu przez pojazd poszkodowany przewrócił się na jezdnię, doznając przy tym obrażeń ciała. W chwili dotarcia służb ratowniczych był przytomny, posiadał widoczne obrażenia głowy, w związku z czym wymagał on pilnej interwencji medycznej. Po założeniu mu kołnierza szyjnego oraz ułożeniu na desce ortopedycznej, został przeniesiony do ambulansu, którym następnie odwieziono go do miejscowego szpitala, gdzie w chwili obecnej przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało, wiadomo już, że w chwili zdarzenia była trzeźwa.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Na miejsce dotarł również policyjny patrol ruchu drogowego, którego załoga zajęła się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Częściowo zablokowany jest pas ulicy Kościuszki, od skrzyżowania z ulicą Koralewskiego do skrzyżowania z Placem Żwirki i Wigury. W tym miejscu ruch samochodów osobowych odbywa się wahadłowo. Utrudnienia związane są z prowadzonymi przez mundurowych czynności dochodzeniowo-śledczych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE