Kultura | rozrywka | edukacja

„Żywność tradycyjna a moda” (zapowiedź)

Studnia Kulturalna JDK

Spotkanie z Jolantą Miklar – propagatorką zdrowego stylu życia, odbędzie się 10 listopada br.(piątek) o godz.17.00 w sali multimedialnej JDK.

Świat ogarnął szał na zdrowe żywienie. Kulinarne programy emitowane w telewizji propagują różne rodzaje diet. Dzisiaj „być na diecie” oznacza być „trendy”.

Kolejną – piątą już lekcję o zdrowiu i prawidłowym odżywianiu poprowadzi Jolanta Miklar, znana propagatorka zdrowego stylu życia. Skończyła ona studia farmaceutyczne i przez 10 lat prowadziła własną aptekę pod Dusseldorfem w Niemczech. Wykształcenie farmaceutyczne zdobyła na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Friedricha Wilhelma w Bonn. Ma również kwalifikacje dietetyka.

Od 15 lat jest pasjonatką medycyny naturalnej, zdrowego stylu życia. Prowadzi Gabinet Zdrowia „Świetlik”, gdzie obok porad w zakresie ziołolecznictwa, doradza jak naprawić błędy w odżywianiu, które jest ważnym elementem naszego zdrowia. Wraz z mężem prowadzi własną pasiekę i gospodarstwo ekologiczne specjalizujące się w uprawie ziół, warzyw i orkiszu.

Prelegentka angażuje się również w edukację ekologiczną i działalność społeczną. Jest członkiem – założycielem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów w Krośnie oraz Polskiej Akademii Zdrowia w Rzeszowie. Od lat jest prezesem Stowarzyszenia Gospodarstw Ekologicznych i Tradycyjnych Eko-Wisłoka.

Bilet wstępu na spotkanie 10 zł.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE