Informacje

Dyrektor jasielskiego muzeum przeszedł na emeryturę

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, po ponad czterdziestoletniej pracy na rzecz Muzeum Regionalnego w Jaśle, odszedł na emeryturę jego dotychczasowy dyrektor Alfred Sepioł. Władze miasta chcą wyłonić kandydata, który pokieruje pracami tej miejskiej instytucji kultury, w drodze postępowania konkursowego, które zostanie przeprowadzone dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Do tej pory powołano osobę, która tymczasowo pokieruje pracami muzeum.

Alfred Sepioł przeszedł na zasłużoną emeryturę 21 grudnia, w dniu swoich sześćdziesiątych szóstych urodzin. Przez ponad czterdzieści trzy lata był związany z jasielskim Muzeum Regionalnym, które było miejscem jego pierwszej i jedynej pracy. Stanowisko dyrektora piastował nieprzerwanie od dnia 1 kwietnia 1980 roku. Do jego zadań służbowych należało przede wszystkim zarządzanie całokształtem działalności jednostki, reprezentowanie jej na zewnątrz oraz sprawowanie nadzoru nad będącym w dyspozycji mieniem.

Burmistrz miasta Ryszard Pabian w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl podkreślił dzisiaj, że nowy dyrektor miejscowego Muzeum Regionalnego zostanie wyłoniony w drodze postępowania konkursowego jednak nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku.

Przewidujemy rozpisanie konkursu. Natomiast na ten okres przejściowy powołaliśmy osobę, która pracuje już wiele lat i zna to muzeum.

Decyzją samorządowca, pełnienie obowiązków szefa tej miejskiej instytucji kultury na okres do końca września powierzono kustoszowi Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariuszowi Świątkowi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE