Na drogach

Na drodze wojewódzkiej w Żółkowie czołowo zderzył się samochód osobowy z ciężarowym

W Żółkowie na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodu osobowego oraz ciągnika siodłowego z naczepą, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Jest nim kierowca mniejszego pojazdu, do uwolnienia z którego strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Z obrażeniami ciała został odwieziony do jasielskiego szpitala.

Po wypadku, do którego doszło kilka minut przed godziną 23 w miejscowości Żółków (gmina Jasło), całkowicie zablokowana została droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród. Doszło tu do czołowo-bocznego zderzenia między samochodem osobowym Fiat Seicento, a ciągnikiem siodłowym marki Volvo wraz z naczepą, po którym poważnie ucierpiał kierujący mniejszym pojazdem. Do jego uwolnienia z mocno rozbitej karoserii potrzebne było użycie przez strażaków specjalistycznego zestawu hydraulicznego. Poszkodowanym 30-letnim mieszkańcem gminy Skołyszyn zajęła się przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, która po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej przetransportowała pokrzywdzonego mężczyznę do jasielskiego szpitala.

Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Po zakończeniu akcji ratowniczej, strażacy przystąpili do odgrodzenia terenu od przed dostępem osób postronnych, dokonali sorpcji wyciekłych na jezdnię z rozbitych pojazdów płynów eksploatacyjnych oraz oświetlili miejsce wypadku w celu wykonania przez technika kryminalistycznego oględzin.

Policjanci zablokowali całkowicie drogę wojewódzką i od strony Nowego Żmigrodu kierują samochody osobowe na objazd do Jasła przez Majscową i Niegłowice.

Na miejsce działań zadysponowano: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz funkcjonariuszy z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Szczegółowe przyczyny tego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE