Na drogach

Ulica Krakowska: dachowanie samochodu osobowego

Dzisiaj po godzinie szesnastej na drodze wylotowej z Jasła w kierunku Kołaczyc doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. W wyniku dachowania pojazdu ucierpiał kierujący nim mężczyzna. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku bada Policja.

Około godziny 16:25 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, w którym obsługiwane są połączenia z numerem alarmowym 112, wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej w Jaśle (162,0 km drogi krajowej nr 73). Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane służby ratownicze oraz policjanci.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Opel Meriva poruszał się ulicą Krakowską w kierunku Kołaczyc. Na wysokości miejskiej oczyszczalni ścieków kierujący pojazdem, z nieznanych nam na chwilę obecną przyczyn, utracił nagle panowanie nad kierownicą, wskutek czego zjechał z jezdni i wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Auto przewróciło się na dach.

Pojazdem podróżowała jedna osoba. W wyniku doznanych obrażeń ciała kierujący nim mężczyzna (45-letni mieszkaniec powiatu dębickiego) został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne. Wiadomo już, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Do udziału w likwidacji skutków wypadku zostały zaangażowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego.

Czynności dochodzeniowo-śledcze zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyczny. Zabezpieczane są ślady, sporządzane oględziny uszkodzonego pojazdu oraz wykonywana niezbędna dokumentacja fotograficzna.

Obecnie ruch na drodze krajowej nr 73 odbywa się płynnie, chwilowe utrudnienia mogą wystąpić w momencie wydobywania auta na jezdnię przez pomoc drogową.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE