Kultura | rozrywka | edukacja

Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach!

Powszechnie wiadomo, że pisanie listów do Świętego Mikołaja, to dla dzieci wspaniała zabawa i możliwość poproszenia o wymarzony prezent. A co, jeśli listy nie trafiają jednak bezpośrednio na Biegun i wszystkie prezenty są pomieszane?… Chłopcy dostają lalki, dziewczynki samochody – ktoś musi stać za tym całym zamieszaniem!

W czwartkowe popołudnie 7 grudnia 2017 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przyjechał teatr Maska z Krakowa ze sztuką pt. „Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach!”: 

Michaś, jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba do tej pory jeszcze się nie spełniła, tym razem postanawia wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawia list, a wieczorem obserwuje go z ukrycia. Tym sposobem nakrywa Skrzata, który podmienia koperty! Wszystko jasne- nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotyka Renifera, który pomaga mu w przygotowaniach, a jednocześnie staje się jego najlepszym przyjacielem. Na pomoc małym bohaterom spieszy także Śnieżynka, która spróbuje przekonać Mikołaja, że jego najbliższy współpracownik od lat majstruje przy listach. Być może w tym roku Skrzat dostanie nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełnią.

Niemniej jednak w tym szczególnym dniu największą atrakcją dla przybyłych gości było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim drobne upominki.

Pod koniec spotkania nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach – Krystynę Stasik, Krystynę Roszkowicz i Teresę Oleszkowicz.

Impreza zgromadziła około 70 dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego czasu.

Organizatorami byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jasło i Radna wsi Szebnie, Świetlica GOK w Szebniach, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach.

Dyrektor Biblioteki składa podziękowania Annie Łepkowskiej za ufundowanie upominków mikołajkowych dla dzieci.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE