Na drogach

„Czołówka” na śliskiej i ośnieżonej drodze wojewódzkiej

Dwoje kierowców ucierpiało po tym, jak samochody, którymi podróżowali, zderzyły się czołowo-bocznie na oblodzonej i zaśnieżonej jezdni. Do wypadku doszło przed godziną szesnastą na drodze wojewódzkiej nr 993, tuż za miejscowością Nowy Żmigród w kierunku Samoklęsk. Na miejscu interweniowały służby ratownicze.

Dzisiaj około godziny 15:40 na drodze wojewódzkiej nr 993 między miejscowościami Nowy Żmigród, a Samoklęski doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem dwóch samochodów osobowych, wskutek którego pokrzywdzone zostały dwie osoby poruszające się pojazdami. W związku z tym, na miejsce udały się służby ratownicze, w tym: dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny z Nowego Żmigrodu oraz podstawowy z Jasła), zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z OSP KSRG w Skalniku i zastęp OSP w Nowym Żmigrodzie. Ponadto w rejon akcji skierowano patrole z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym Fiat Seicento, jadąc od strony Nowego Żmigrodu, utraciła nagle panowanie nad pojazdem, w związku z czym zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Mazda. Siłą uderzenia obydwa pojazdy zostały zepchnięte z drogi i znalazły się w przydrożnych rowach.

W samochodach znajdowali się jedynie kierowcy. Obydwoje zostali zabrani przez karetki Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie obecnie przechodzą kompleksowe badania diagnostyczne. Wstępnie wiadomo, że nie doznali oni poważnych obrażeń ciała oraz to, że byli trzeźwi. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, panują fatalne warunki atmosferyczne: jezdnia jest oblodzona i przykrywa ją warstwa śniegu nawiewanego przez cały czas z pobliskich pól.

Droga wojewódzka nr 993 relacji Nowy Żmigród – Gorlice została zamknięta w obydwu kierunkach. Na przejazd w kierunku Gorlic czeka m.in. kolumna składająca się z kilku samochodów ciężarowych należących do armii amerykańskiej. Płynność ruchu ma zostać przywrócona po zakończeniu przez Policję czynności dochodzeniowych w tej sprawie. O zdarzeniu został już poinformowany zarządca drogi, który zobligował się do wysłania w ten rejon pługopiaskarki.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE