Kultura | rozrywka | edukacja

Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną

88. Studnia Kulturalna JDK

Spotkanie z Tomaszem Potaczkiem – psychologiem i psychoterapeutą, odbędzie się 2 lutego br.(piątek) o godz. 17.00 w sali multimedialnej Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Zdrowie psychiczne to dobre samopoczucie, przeżywanie pozytywnych uczuć, posiadanie pozytywnych postaw wobec własnych obowiązków i wobec innych ludzi oraz pozytywne funkcjonowanie. Człowiek stabilny psychicznie określany jest jako człowiek kreatywny, twórczy, charakteryzujący się optymizmem, wiarą w własne siły i umiejętności, wysoką samooceną, umiejętnościami radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych a przede wszystkim odpowiedzialnością.

Organizm ludzki to bardzo skomplikowany i wrażliwy instrument, który w zetknięciu ze szkodliwymi dla siebie czynnikami, reaguje zespołem zmian, które są odpowiedzią na działanie tychże czynników. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, iż największą wartością w naszym zdrowiu psychicznym jest odpowiednia dbałość o dobrą kondycję naszego układu nerwowego.

Tomasz Potaczek, psycholog z 14-letnim doświadczeniem w pracy psychologa – psychoterapeuty poprowadzi wykład, jak zadbać o swoją równowagę, jak stworzyć własny świat, aby zapewnić sobie harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, jak unikać zagrożeń, które niesie codzienne życie.

Gość Studni Kulturalnej jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Udziela pomocy z zakresu psychoterapii z szerokim spektrum diagnoz psychiatrycznych, a także terapii osób zdrowych doświadczających uczucia psychicznego dyskomfortu lub będących w kryzysie. Służy pomocą w diagnozie psychologicznej (osobowości, poziomu intelektualnego, diagnozie neuropsychologicznej).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE