Kultura | rozrywka | edukacja

Piosenki Bułata Okudżawy w JDK (zapowiedź)

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu zespołu Piramidy będzie można usłyszeć podczas koncertu 9 lutego br. o godz. 17.00 w jasielskim Domu Kultury. Cena biletu 15 zł (zwykły) i 10 zł (ulgowy).

(Kliknij, aby powiększyć plakat)

„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Podczas koncertu wykonane zostaną m.in.: “Pieśń gruzińska”, “Piosenka o papierowym żołnierzyku”, “Balonik”, “Wybaczcie piechocie”, “Modlitwa”, “Trzy miłości”, “Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, “Ostatni trolejbus”, “O Wołodii Wysockim”, “Majster Grisza”, “Piosenka o Arbacie” i wiele innych, doskonale znanych i lubianych piosenek. 90 minut koncertu to – jak zapewniają muzycy – chwile wzruszeń, zadumy, uśmiechów oraz niesamowitych emocji.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk, pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

Artur Chyb, gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski, gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy. Współpracował również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy. W warszawskim Teatrze Ateneum gra na gitarze basowej w recitalu „Dopokąd”. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa). Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy singiel, który Open Blues dzieli z amerykańskim gwiazdorem gitary Alvonem Johnsonem. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Chorwacja). Koncertował także w radiu i telewizji.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE