Sport | rekreacja | turystyka

Zawody rowerowe „Zimowe Tropy Żbików”

W sobotę 27 stycznia 2018 r. odbył się w Smolniku nad Osławą IX Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich „Zimowe Tropy Żbików” zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowo – Rekreacyjne Żbik Komańcza.

Start zawodów miał miejsce przy zagrodzie „Chryszczata” w Smolniku (515 m n.p.m.), skąd zawodnicy rywalizowali w kierunku mety usytuowanej na przełęczy Żebrak (822 m n.p.m). Długość trasy liczyła 16,5 km.

Wśród uczestników zawodów nie mogło zabraknąć kolarzy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Jaślanie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najmocniej obsadzona była kategoria M3 ( 30-39 lat), w której aż dwóch zawodników JSC stanęło na podium: Tomasz Leśniak (2 m-ce) oraz Piotr Szurek (3 m-ce). Kolejne miejsca w tej kategorii wiekowej zajęli: Artur Gorczyca ( 4 m-ce), Jakub Gryzło ( 6 m-ce), Jakub Siemiączko (10 m-ce), Marcin Wiącek (13 m-ce), Krzysztof Kosiek ( 14 m-ce), Rafał Cygan ( 18 m-ce), Sebastian Cyran (24 m-ce) oraz Bogusław Pietrusiak (29 m-ce).

Pozostałe dwie kategorie wiekowe, w których rywalizowali zawodnicy JSC, to: M2 (18-29 lat), w której 9 m-ce zajął Piotr Gryzło oraz kategoria M4( 40-49 lat), w której Jakub Zbiegień zajął 6 m-ce, a Adam Poniatowski 12 m-ce. Wśród kobiet JSC reprezentowała Agnieszka Poniatowska, która zajęła 10 m-ce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy!