Informacje

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle

Młodszy inspektor Robert Wróbel będzie od soboty pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Zajmie tymczasowo stanowisko po odchodzącym ze służby na emeryturę dotychczasowym przełożonym miejscowego garnizonu nadkomisarzu Jacku Krzyżaku.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / (dapa)

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku kierowniczym w miejscowej Komendzie Powiatowej Policji. Dotychczasowy przełożony jasielskiego garnizonu nadkomisarz Jacek Krzyżak przed tygodniem skierował do Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie młodszego inspektora Henryka Moskwy raport o zwolnienie ze służby w związku ze spełnieniem przesłanek umożliwiających mu odejście z tej formacji mundurowej na zaopatrzenie emerytalne. Szef podkarpackich policjantów nie zwlekał z wydaniem decyzji, choć ustawowo miał na to czas w terminie do trzech miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia i zgodził się na zakończenie służby przez Jacka Krzyżaka z dniem dzisiejszym.

W jego miejsce powołał młodszego inspektora Roberta Wróbla, który pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle rozpocznie od soboty. To absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w Policji służy od 1994 roku. Do chwili obecnej pełnił funkcję zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Jacek Krzyżak w Policji służył blisko trzy dekady – od 1990 roku. Jednostką, w której rozpoczął swoją pracę była jasielska komenda. W ciągu całej swojej zawodowej kariery przeszedł przez różne szczeble awansu zawodowego, m.in. jako funkcjonariusz ogniwa patrolowego Wydziału Prewencji, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, później pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Wspomagającego. Od grudnia 2012 do marca 2016 roku był Komendantem nowo utworzonego Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie (obejmującego swoim zasięgiem teren trzech gmin – Nowy Żmigród, Krempna i Osiek Jasielski). W marcu 2016 roku powierzono mu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, a już w maju powołano go na to stanowisko. W lipcu tego samego roku otrzymał awans na stopień nadkomisarza Policji. Za swoją działalność zawodową i społeczną był uhonorowany m.in. odznaką „Zasłużony Policjant” (brązową), odznaką honorową „Przyjaciel dziecka”, odznaką pamiątkową Wojskowej Komendy Uzupełnień, medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” (brązowym), odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej” (brązową). Prywatnie – żonaty, dwoje dorosłych dzieci (syn i córka).

W czasie kadencji komendanta Krzyżaka przystąpiono do realizacji oczekiwanej od ponad dekady budowy nowej siedziby jasielskiej Policji.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE