Kultura | rozrywka | edukacja

V Konkurs Wiedzy o Bankowości

W auli Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyła się (21.02) V edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego organizowany jest przez dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki S.A.

W ciągu roku szkolnego w szkołach powiatu w ramach Akademii Finansów odbywały się lekcje przedsiębiorczości z udziałem eksperta banku Pekao S.A. poświęcone różnorodnym zagadnieniom bankowości o rozszerzonym zakresie tematycznym. Dzięki nim młodzież miała możliwość zapoznania się m.in. z nowoczesnymi metodami obsługi klienta czy zasadami bezpiecznego korzystania z kart płatniczych oraz bankowości mobilnej i internetowej. Podsumowaniem cyklu spotkań z uczniami był konkurs, którego uczestnicy – reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego – mieli okazję wykazania się zdobytą wiedzą o bankowości oraz produktach banku Pekao S.A. rywalizując o zdobycie czołowych miejsc i atrakcyjnych nagród.

Jury V edycji konkursu stanowili:

  • Piotr Handzel – Dyrektor I Oddziału w Jaśle Banku Pekao S.A.,
  • Stanisław Gacek – Główny Specjalista I Oddziału w Jaśle Banku Pekao S.A.,
  • Andrzej Nostek – Menedżer ds. Sprzedaży Banku Pekao S.A. I Oddział w Jaśle,
  • Diana Machowska – Specjalista ds. Sprzedaży Banku Pekao S.A. I Oddział w Jaśle,
  • Andrzej Bosak – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle,
  • Krystyna Myśliwiec – Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Jak podkreślał przewodniczący jury Piotr Handzel, poziom wiedzy zawodników był bardzo wysoki i wyrównany.

Fot. © archiwum Organizatora

Zmagania konkursowe wyłoniły następujących zwycięzców:
I miejsce – Natalia Gomułka,Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
II miejsce – Seweryn Białoń,Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle,
III miejsce – Bartosz Maciejowski, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci również nagrody rzeczowe, ufundowane przez Dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki S.A.

Tegoroczna V edycja konkursu, miała szczególną oprawę – towarzyszyła jej mini wystawa numizmatyczna z okazji jubileuszów: „100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę” oraz „45-lecia działalności Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN) w Jaśle”. Wszyscy uczestnicy konkursu, nauczyciele – opiekunowie zawodników, a także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mieli możliwość obejrzenia pięknych kolekcjonerskich monet NBP i okazjonalnych medali, o których interesująco opowiadał Zbigniew Pięta – Prezes Jasielskiego Oddziału PTN oraz Piotr Handzel. Wystawa numizmatyczna o powyższej tematyce eksponowana będzie w znacznie większym rozmiarze w I Oddziale Banku Pekao S.A. w Jaśle przy ul. Staszica 6 w terminie 05.03 – 15.05.2018.

Fot. © archiwum Organizatora

Zbigniew Pięta

SŁOWA KLUCZOWE