Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs Wielkanocny w MRJ (zaproszenie)

Muzeum Regionalne w Jaśle ogłasza Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą palmę, pisankę oraz babę lub mazurka wielkanocnego, do którego zaprasza wszystkich mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Aby wziąć udział w Konkursie, należy dokonać zgłoszenia poprzez wypełnienie i dostarczenie do Muzeum Karty zgłoszeniowej. Dozwolone jest zgłoszenie się w kilku kategoriach jednocześnie, ale jedna osoba może zgłosić maksymalnie jeden produkt w każdej. Konkurs odbywa się w 3 kategoriach: Palma, Pisanka wielkanocna tradycyjna lub nowoczesna oraz Baba lub Mazurek wielkanocny.

Prace konkursowe należy składać w Muzeum Regionalnym w Jaśle, ul. Kadyiego 11, palmy i pisanki do 19 marca do godz. 15:00, a baby i mazurki 20 marca do 12:00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w każdej kategorii odbędzie się 20 marca 2018 r. o godzinie 16:00 w Muzeum Regionalnym w Jaśle.

Atrakcją podczas ogłoszenia wyników będzie otwarta dla wszystkich degustacja przedstawionych w konkursie wypieków. Konkursowe palmy i pisanki będą zaś eksponowane do 30 kwietnia 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Jaśle na wystawie czasowej.

Konkurs ma na celu zachowanie i promowanie tradycji wykonywania palm i pisanek wielkanocnych w regionie jasielskim, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki i tradycji związanych z obrzędami okresu Wielkiej Nocy oraz stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej. Muzeum ma nadzieję, że Konkurs spotka się z pozytywnym odbiorem wśród społeczeństwa regionu jasielskiego i będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Patronat nad Konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Jasła.

Szczegółowe informacje, regulamin Konkursu oraz Karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej muzeum.

(MRJ)

Back to top button