Na drogach

Na „stopach” w Jaśle (znów) zderzyły się dwa pojazdy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiało dwoje małoletnich dzieci. Do czołowo-bocznego zderzenia samochodów osobowych doszło po południu na jednym ze skrzyżowań w Jaśle wskutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującego jednym z pojazdów. Na miejscu pracowały służby ratownicze, poszkodowani zostali przetransportowani do miejscowego szpitala.

Pierwszego dnia marca około godziny 12:40 do służb ratowniczych wpłynęła informacja na skrzyżowaniu ulicy Szopena z ulicą Ujejskiego w Jaśle doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz podróżujących nimi osobach, które doznały obrażeń ciała i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejsce wypadku komunikacyjnego zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego z miejscowego szpitala (specjalistyczny i podstawowy) oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

W chwili ich dotarcia i rozpoznania sytuacji zgłoszenie zostało potwierdzone. Na środku skrzyżowania, gdzie doszło do zderzenia, zastano dwa poważnie uszkodzone pojazdy oraz poruszające się nimi osoby, które z uwagi na doznane obrażenia ciała musiały zostać zaopatrzone medycznie. Niezwłocznie przystąpiono do udzielania im pomocy oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed osobami postronnymi. Na czas prowadzonych działań całkowicie zablokowano ruch pojazdów mechanicznych, w rozbitych samochodach odłączono akumulatory, dokonano sorpcji rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto rozbite elementy karoserii.

Decyzją lekarza Pogotowia Ratunkowego uczestnicy zdarzenia, wśród których było dwoje małoletnich dzieci, zostali przetransportowani karetkami do jasielskiego szpitala, gdzie pozostają pod opieką personelu medycznego.

Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy i jego okoliczności są ustalane przez Policję. Swoje czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej: zabezpieczane są ślady, wykonywane oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządzana dokumentacja fotograficzna, ustalani potencjalni świadkowie. Wiadomo, że kierujący byli trzeźwi.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący osobową Dacią Duster poruszał się ulicą Szopena w kierunku centrum miasta. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Ujejskiego prawdopodobnie nie dostosował się do obowiązującego w tym miejscu oznakowania drogi i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo samochodowi Opel Corsa. Na skutek podjętego manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. Jeden z nich częściowo blokuje przedmiotowe skrzyżowanie. Ruch w tym miejscu odbywa się z pewnymi utrudnieniami. Według zapewnień mundurowych pełna przejezdność ma być przywrócona do godziny szesnastej.

FOTOPRZESTROGA:

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Szopena

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE