Kultura | rozrywka | edukacja

Święto poezji w Bibliotece (zapowiedź)

21 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkania z wierszem wszystkich, którzy nie tylko piszą poezję, ale także tych którzy lubią ją czytać i … słuchać.

(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Włączając się w obchody tego szczególnego święta przygotowaliśmy dla naszych czytelników dwie wyjątkowe poetyckie inicjatywy.

Dzieci, młodzież oraz dorosłych zachęcamy do odwiedzin Biblioteki Głównej oraz naszych Filii i wzięcia udziału w akcji Uskrzydleni słowem, podczas której przez cały dzień na wielbicieli lirycznego przekazu będzie czekać wielobarwna poetycka niespodzianka. Natomiast o godzinie 10.00 zapraszamy do Centrum Informacji Lokalnej (ul. Kołłątaja 1) na spotkanie Uwaga! Poezja! Wystąpić może każdy, kto chce podzielić się ze słuchaczami swoimi wierszami lub przeczytać poezję, którą lubi. Gościć będziemy m.in. Klub „Michalina”, Urszulę Czerwińską, Marię Forystek, Monikę Kocik-Furtek, Krzysztofa Bielenia i … Ciebie!

Dajmy się ponieść na skrzydłach słowa w piękny świat lirycznych myśli, odkrywajmy na nowo wiersze znanych i lubianych poetów, delektujmy się słowem w najpiękniejszej formie i poznawajmy nieznane jeszcze utwory. Czytajmy poezję!

Zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

Back to top button