Na drogach

Wycinka z wraku pojazdu poszkodowanej po wypadku w Czeluśnicy

Dwoje kierowców ucierpiało na skutek czołowego zderzenia samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Czeluśnica (gmina Tarnowiec). By uwolnić z wraku pojazdu jedną z osób strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowani zostali odwiezieni do jasielskiego szpitala. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która szczegółowo bada przyczyny tego wypadku.

Nz. policjanci badają okoliczności wypadku w Czeluśnicy.
(FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar)

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną siedemnastą. Po dotarciu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych oraz rozpoznaniu sytuacji okazało się, że na odcinku drogi powiatowej relacji Jasło-Czeluśnica doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Opla Astra Combi oraz Opla Corsy. Obydwa uszkodzone pojazdy, zepchnięte siłą uderzenia, znajdowały się na kołach poza jezdnią. Za kierownicą jednego z nich, w rozbitej karoserii, pozostawała poszkodowana kobieta natomiast drugiemu z kierujących udało się wydostać z pojazdu o własnych siłach. Strażacy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, wykonali dostęp do poszkodowanej, następnie ewakuowali ją na zewnątrz i przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Pomocy wymagał również drugi z uczestników. Obydwoje pokrzywdzeni zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w celu szczegółowej diagnostyki. W pojazdach nie było pasażerów.

Ponadto działania jednostek ochrony przeciwpożarowej skupiły się na odłączeniu źródła zasilania w pojazdach, odgrodzeniu terenu działań za pomocą taśmy ostrzegawczej przed osobami postronnymi oraz kierowaniu innych użytkowników ruchu drogowego na objazdy. W likwidacji skutków wypadku współpracowały ze sobą dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i podstawowy) oraz trzy zastępy straży pożarnej (JRG PSP w Jaśle, OSP KSRG w Tarnowcu oraz OSP w Czeluśnicy).

Na miejsce skierowano dwa policyjne patrole, a także grupę dochodzeniowo-śledczą. Mundurowi zabezpieczają ślady, dokonują pomiarów, wykonują oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Zebrany w ten sposób materiał dowodowy posłuży do szczegółowego odwzorowania okoliczności tego wypadku.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE