Informacje

Burmistrz Jasła nagrodził sportowców, trenerów i działaczy

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Jasielskim Domu Kultury sportowcy, trenerzy i działacze odebrali dzisiaj od władz miasta nagrody pieniężne i wyróżnienia przyznane im przez lokalny samorząd za znaczące wyniki w dziedzinie sportu w 2017 roku. Wśród uhonorowanych znaleźli się reprezentanci następujących dyscyplin: sporty walki (judo, karate, kickboxing), piłka nożna, piłka siatkowa (dziewcząt i chłopców), pływanie, kolarstwo ręczne, narciarstwo biegowe i rolkarstwo.

Wszystkie wnioski o przyznanie nagród złożone przez kluby sportowe zostały pozytywnie zaopiniowane przez Miejską Radę Sportu. Na podstawie jej rekomendacji burmistrz Jasła Ryszard Pabian podjął decyzję o przyznaniu dla trenerów, działaczy sportowych i zawodników nagród finansowych (po 600, 500 i 350 złotych) oraz wyróżnień. Uhonorowani w ten sposób zostali reprezentanci następujących klubów zarejestrowanych i działających na terenie naszego miasta: Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 (piłka nożna), Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” (piłka nożna), Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego (piłka nożna), Osiedlowego Klubu Sportowego „Sobniów” (piłka nożna), Uczniowskiego Klubu Sportowego „MOSiR” (judo, piłka siatkowa dziewcząt), Miejskiego Klubu Sportowego „MOSiR” (piłka siatkowa chłopców), Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Sportów Walki Judo (judo, kickboxing), Klubu Sportowego Speed (pływanie, narciarstwo biegowe, rolkarstwo), Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate (karate) oraz krakowskiego klubu VeloActiv (kolarstwo ręczne).

Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy trenerskiej otrzymali:
500 złotych – Damian Ciborowski (pływanie, Klub Sportowy Speed Jasło), Michał Czarnecki (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Robert Podkulski (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Przemysław Czarnecki (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło)
Wyróżnienie – Krzysztof Kubacki (piłka nożna, Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” Jasło), Leszek Wierzgacz (piłka siatkowa dziewcząt, UKS „MOSiR” Jasło), Artur Gałuszka (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jasło), Dominik Kowalski (piłka nożna, UKS „Szóstka” Jasło), Sebastian Kuśtek (kickboxing, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Krzysztof Lech (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate)

Nagrody dla działaczy sportowych otrzymali:
Wyróżnienie – Tadeusz Baniak (piłka siatkowa mężczyzn, Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło), Beata Wanat (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe, Janusz Jamuła (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jasło), Roman Inglot (piłka nożna, Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” Jasło)

Nagrody dla zawodników za wysokie wyniki sportowe otrzymali:
600 złotych – Aleksander Czerwiński (piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło), Kamil Mastaj (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate)
500 złotych – Mateusz Ślusarczyk (kolarstwo ręczne, VeloActiv), Jakub Dutka (piłka nożna, Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” Jasło), Hubert Błażejowski (piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło), Natalia Nocula (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Alicja Muszańska (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Oliwia Brągiel (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Joanna Nocula (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Dawid Nguyen Quang (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Kamil Berkowicz (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Julia Wołtosz (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Alan Ciborowski (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Itan Ciborowski (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Radosław Dybka (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Roksana Ciborowska (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Jakub Turek (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Michał Ostalecki (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Michał Potempa (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło), Piotr Jarecki (narciarstwo biegowe, rolkarstwo, Klub Sportowy Speed Jasło)
350 złotych – Dominik Rosół (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Joanna Bernacka (piłka siatkowa, UKS „MOSiR” Jasło), Karolina Kopera (piłka siatkowa, UKS „MOSiR” Jasło), Alan Nowak (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Jakub Piątek (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Julia Wojdyła (judo, UKS „MOSiR” Jasło), Gabriela Jaracz ( judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Anna Jurusik (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Magdalena Lewicka (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Katarzyna Kolbusz (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło), Ewa Trybus (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Michał Buś (karate, Jasielski Klub Kyokushin Karate), Anna Jarecka (pływanie, Klub Sportowy Speed Jasło), Magdalena Oprządek (pływanie, Klub Sportowy Speed Jasło), Dominik Szumiec (pływanie, Klub Sportowy Speed Jasło)
Wyróżnienie – Jakub Goleń (piłka nożna, Jasielskie Stowarzyszenie Sportowe), Dominik Dunaj (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jasło), Konrad Lechowski (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jasło), Karol Szydło (piłka nożna, JKS Czarni 1910 Jasło), Norbert Kopera (piłka nożna, UKS „Szóstka” Jasło), Oskar Polakiewicz (piłka nożna, UKS „Szóstka” Jasło), Karol Potera (piłka nożna, UKS „Szóstka” Jasło), Kacper Waśko (piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło), Jakub Procanin (piłka siatkowa, Miejski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło), Aleksandra Antas (piłka siatkowa, UKS „MOSiR” Jasło), Julia Myśliwiec (piłka siatkowa, UKS „MOSiR” Jasło), Karol Marcisz (judo, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportów Walki Judo Jasło).

Wyróżnieni odebrali je, z rąk drugiego wiceburmistrza Jasła Elwiry Musiałowicz-Czech, osobiście lub w przypadku nieobecności czynili to rodzice lub prezesi danego klubu sportowego.

W swoim wystąpieniu skierowanym do sportowców podkreśliła ona, że przyznane przez lokalny samorząd nagrody są formą docenienia ogromnego wysiłku jaki każdego roku wkładają oni w swój kolejny sukces, a przy tym jednocześnie promują nasze miasto zarówno na arenach krajowych, jak i międzynarodowych.

Miasto Jasło stara się wspierać sport w bardzo różny sposób. Te wyróżnienia i nagrody to tylko symbol naszego szacunku wobec Państwa. W przeciągu ostatniego roku udało nam się zmodernizować i uruchomić nowe obiekty. Tyle co, w dniu wczorajszym, odebraliśmy technicznie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 4. W ostatnim czasie powstało również boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Gamrat. Tak naprawdę jest już użytkowane, a jedynie „polerujemy” ostatnie szczegóły, aby było ono jak najbardziej funkcjonalne dla Państwa. Za kilka dni rozpoczniemy również kolejną inwestycję skierowaną do osób, które lubią wysiłek na świeżym powietrzu. Na Ogrodzie Jordanowskim powstanie park kalisteniczny. Oddaliśmy również pod osąd, ważny dla każdego Jaślanina, stadion sportowy przy ulicy Śniadeckich. A tuż po drugiej stronie ulicy, boiska wielofunkcyjne otrzymały nowe nawierzchnie. Wiemy, że tych potrzeb w naszym mieście jest bardzo dużo. Są kolejne, nowe pomysły i na pewno naszymi staraniami będziemy chcieli, aby te wszystkie potrzeby kolejno zaspokajać. Żal tylko, że nie możemy za jednym zamachem wszystkie Państwa pomysły realizować, ale będziemy z pewnością podejmować te wyzwania. – mówiła Elwira Musiałowicz-Czech.

W imieniu uhonorowanych sportowców, trenerów i działaczy sportowych głos zabrał Przemysław Czernecki, trener oraz wiceprezes w Uczniowskim Klubie Sportowym – Akademii Sportów Walki Jasło.

Spotykamy się po raz kolejny na gali wręczenia nagród sportowych burmistrza miasta Jasła. Nagród, które są na pewno dla nas wszystkich miłym zwieńczeniem naszej wspólnej pracy na rzecz rozwoju dyscyplin sportu, które kochamy, uprawiamy na co dzień, a jednocześnie promujemy nasze miasto na arenach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Z roku na rok sukcesy są coraz większe i to nas bardzo cieszy. Nagrody te na pewno są miłym wyróżnieniem dla nas wszystkich i spożytkujemy je na własny rozwój dalszej kariery sportowej. Urząd Miasta Jasła po raz kolejny docenia sportowców, trenerów, działaczy. My jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Dzisiaj jest to docenienie indywidualnie, ale Urząd Miasta na co dzień wspiera i dotuje zarówno kluby sportowe, jak i całą naszą działalność na rzecz rozwoju dyscyplin sportu. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. W imieniu nas wszystkich składam serdeczne podziękowania. Na przyszłość życzylibyśmy sobie, aby nasza współpraca między władzami miasta Jasła, a klubami sportowymi nadal układała się tak wzorowo, a może nawet i jeszcze lepiej. – powiedział.

Uroczysta gala, którą prowadzili Agata Koba – rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle oraz Jerzy Raus – inspektor do spraw sportu w Urzędzie Miasta, miała miejsce dzisiejszego popołudnia w Jasielskim Domu Kultury. Wydarzenie to uświetnił występ trójki młodych solistów przygotowanych przez instruktor muzyki Ewę Grzebień. Po części oficjalnej zaproszeni goście ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a następnie mogli skorzystać z przygotowanego dla nich drobnego poczęstunku.

Nagrody i wyróżnienia lokalnego samorządu w dziedzinie sportu przyznawane są na mocy uchwały Rady Miejskiej Jasła z dnia 28 marca 2011 roku.

FOTOGALERIA:

Nagrody burmistrza za osiągnięcia w sporcie

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE