Czwarte miejsce w województwie siatkarek z jasielskiej „Czwórki”

W Nowej Dębie odbył się (14.05) Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej.

Nasza reprezentacja, w wyniku losowania, w meczu półfinałowym mierzy się z gospodarzem turnieju i późniejszym mistrzem SP nr 2 Nowa Dęba. Atut własnej hali i mocny doping pomaga zespołowi z Nowej Dęby i przegrywamy mecz 2:0 po walce tylko w pierwszym secie . W drugim półfinale niezwykle zacięty bój stoczyły siatkarki z SP nr 6 z Mielca i SP nr 15 z Przemyśla, 2:0 wygrywa Mielec i w meczu o brązowy medal spotykamy się z Przemyślem.

Mając świadomość, że stawką jest brązowy medal, dziewczyny wychodzą bardzo mocno zmotywowane. W pierwszym secie gramy bardzo dobrze, kontrolujemy przebieg gry i wygrywamy do 21. Drugiego seta przegrywamy i o wszystkim zadecyduje tie –break. Początek seta udany dla nas i prowadzimy 3:0, ale Przemyśl nie daje za wygraną i doprowadza do remisu 5:5. Dalsza część meczu to bardzo zacięta walka i gra punkt za punkt. Niestety pod koniec seta lepiej nerwy opanowały siatkarki z Przemyśla i zwyciężyły seta 15:12. Jesteśmy czwartym zespołem Podkarpacia.

Zespół wystąpił w składzie : Zuzanna Bernacka, Oliwia Poniatowska, Laura Sajdak, Alicja Szopa, Zuzanna Marek, Martyna Marszałek, Julia Wietecha , Paulina Bilska, Natalia Gomuła , Oliwia Pykosz.

Zespół prowadził Grzegorz Janusz i Dominik Kowalski, a kierownikiem drużyny był Marcin Wietecha.