Kultura | rozrywka | edukacja

Gdyby jajko mogło mówić (zapowiedź)

7 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkania autorskie z Renatą Piątkowską w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Tego dnia w spotkaniu o godzinie 10.00 wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, natomiast o godzinie 16.00 wraz z rodzicami i dziećmi z Klubu Czytających Rodzin świętować będziemy VII rocznicę rozczytanych familijnych spotkań.
Renata Piątkowska jest autorką książek dla dzieci m.in.: „Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Szczęście śpi na lewym boku” czy „Przygoda ma kolor niebieski”. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Mieszka w Bielsku Białej, jej pasją jest jazda konna.

Podczas spotkania „Gdyby jajko mogło mówić” dzieci poznają polskie przysłowia i przesądy oraz dowiedzą się skąd się wzięły i co oznaczają polskie zwyczaje.

Spotkania odbędą się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE