Na drogach

Kobieta potrącona przez samochód w pobliżu Kościoła Farnego

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przed południem w centrum Jasła. Samochód osobowy potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Pokrzywdzona w tym zdarzeniu 57-latka trafiła do szpitala. Kierowcy pojazdu nic się nie stało, był trzeźwy.

Do wypadku doszło przed południem na ulicy Farnej w Jaśle, w rejonie zlokalizowanego w tym miejscu oznakowanego przejścia dla pieszych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze (specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i dwa zastępy straży pożarnej) oraz funkcjonariusze Policji, którzy zajęli się wyjaśnianiem jego okoliczności.

Z zebranych do tej pory informacji wynika, że jadący ulicą Rynek w kierunku ulicy Piotra Skargi samochód osobowy marki Mazda potrącił przechodzącą przez jezdnię 57-letnią kobietę. Po uderzeniu przez pojazd pokrzywdzona upadła na jezdnię, co skutkowało powstaniem u niej obrażeń ciała. Po udzieleniu jej niezbędnej pomocy przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala. Kierującemu autem mężczyźnie nic się nie stało, był trzeźwy.

Prowadzone czynności dochodzeniowe z udziałem policyjnego technika kryminalistycznego dadzą szczegółową odpowiedź w jakich okolicznościach doszło do tego wypadku oraz czy w chwili samego zdarzenia kobieta znajdowała się bezpośrednio na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE