Kultura | rozrywka | edukacja

Festiwal Smaków Regionalnych – Pierogi 2018 (zapowiedź)

Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec, odbędzie się 19 sierpnia br. na stadionie sportowym w Tarnowcu.

Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie powinno zabraknąć dla nikogo i będą się pojawiać w przeróżnych, czasami zaskakujących konfiguracjach. Start godzina 14:00. Na scenie zaprezentują się lokalne kapele ludowe oraz zespoły śpiewacze. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz konkursów z pierogami w roli głównej. Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w konkursie na Najlepsze Pierogi 2018 roku. Śmiałkowie zmagać się będą w konkursie „Lepienia Pierogów na czas” i konkursie „Jedzenia pierogów na czas”.

Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym, ceramiką, kowalstwem.

Na festiwalowej scenie wystąpi Roksana WĘGIEL z zespołem oraz gwiazda wieczoru zespół ZAKOPOWER. Do tańca zaprosi zespół GROOVINSCY. Zapraszamy!

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE