Na drogach

Mytarka: osobowym Fordem w przydrożne drzewo

Jedna osoba ucierpiała na skutek wypadku, do którego doszło w sobotni wieczór na terenie Mytarki w pobliżu Nowego Żmigrodu. Na odcinku drogi powiatowej przebiegającej przez tę miejscowość samochód osobowy zjechał gwałtownie z jezdni i uderzył czołowo w drzewo. Służby wyłączyły ten rejon z ruchu pojazdów mechanicznych z uwagi na prowadzone czynności wyjaśniające.

W akcję ratowniczą zostały zaangażowane trzy zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasła, Mytarki i Skalnika oraz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Nowego Żmigródu. Na miejsce zdarzenia skierowano również policjantów ruchu drogowego, którzy w związku z zaistniałą sytuacją wykonują czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Według wstępnie uzyskanych informacji, samochód osobowy Ford Focus jechał w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 993 relacji Nowy Żmigród – Gorlice. Auto, z niewiadomych jeszcze powodów, w pewnym momencie zjechało gwałtownie na lewą stronę i uderzyło czołowo w rosnące na poboczu drzewo. Poszkodowana w tym zdarzeniu została jedna osoba, która z uwagi na stan zdrowia została przetransportowana do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne.

Służby na czas prowadzonych działań postanowiły wyłączyć fragment drogi powiatowej przebiegającej przez tę miejscowość z ruchu pojazdów mechanicznych. Blokada może potrwać do dwóch godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE