Na drogach

Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Wincentego Pola

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych do jasielskiego szpitala trafiła kierująca jednym z pojazdów. Kolizja, w związku z którą musiały interweniować służby ratownicze oraz policjanci, miała miejsce w południe na jednym ze skrzyżowań w mieście. Ze względu na fakt, że uszkodzone auta częściowo zablokowały drogę, podjęto ręczne sterowanie ruchem do czasu zakończenia czynności wyjaśniających to zdarzenie.

Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy w sile trzech zastępów (po czym jeden z nich, tj. samochód ratownictwa chemicznego został przekierowany w inny rejon miasta do obsługi kolejnego dzisiejszego dnia miejscowego zagrożenia). W chwili przybycia zastali oni dwa rozbite pojazdy po zderzeniu czołowo-bocznym, częściowo blokujące przejazd przez skrzyżowanie ulicy Grota Roweckiego z ulicą Wincentego Pola, z czego jeden z nich został zepchnięty na chodnik i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu (kierujący i pasażerka Peugeota 407 oraz kierująca i pasażerki Renault Scenic) były przytomne i znajdowały się poza uszkodzonymi pojazdami.

W związku ze stanem zdrowia kierującej osobowym Renault, kierujący działaniami ratowniczymi PSP podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowana z obrażeniami ciała niezagrażającymi jej życiu została przewieziona do szpitala na obserwację. Pozostali uczestnicy nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odgrodzeniu terenu akcji taśmą ostrzegawczą przed osobami postronnymi, odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu rozbitych elementów karoserii.

Policjanci skierowani w rejon stłuczki zajęli się szczegółowym wyjaśnianiem jej przyczyn i okoliczności. Z uwagi na częściową blokadę jezdni musieli wprowadzić w tym miejscu ruch wahadłowy. Wiadomo już, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE