Informacje

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Dzisiejszego popołudnia w Brzyszczkach doszło do nieszczęśliwego w skutkach wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W trakcie prowadzonych na terenie kompleksu leśnego prac zginął 30-letni kierowca ciągnika rolniczego. Mężczyzna został przygnieciony przez pojazd, który miał przewrócić się podczas jazdy po stromym zboczu. Wszczęte przez miejscową prokuraturę dochodzenie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Po godzinie czternastej służby ratownicze zostały skierowane w rejon jasielskiego osiedla Brzyszczki, gdzie na terenie pobliskiego kompleksu leśnego miało dojść do nieszczęśliwego w skutkach wypadku.

Według wstępnych ustaleń, dwaj mężczyźni prowadzili w tym miejscu prace związane z wycinką drzewa. Do tych czynności wykorzystali ciągnik rolniczy. W pewnym momencie pojazd, który poruszał się po pochyłym wzniesieniu miał się przewrócić, skutkiem czego przygniótł do podłoża kierującego nim 30-latka z sąsiedniej gminy Kołaczyce. Mimo, że na miejsce wypadku przybyły dwa zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego, na pomoc dla poszkodowanego mężczyzny było już za późno.

Do udziału w akcji został zaangażowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Ze względu na śmiertelne obrażenia poszkodowanego, jego załoga została zawrócona do bazy w momencie, gdy helikopter znajdował się już w rejonie ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle.

Na miejscu zdarzenia trwały czynności procesowe z udziałem przedstawiciela miejscowej prokuratury, biegłego lekarza sądowego oraz policyjnej grupy dochodzeniowo-śledczej. Zabezpieczony przez nich materiał zostanie wykorzystany w dalszym postępowaniu, które wyjaśni szczegółowo przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE