Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkanie z Edwardem Marszałkiem w jasielskiej bibliotece (zapowiedź)

Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?

2 października br. o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbędzie się spotkanie z Edwardem Marszałkiem – Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Spotkanie będzie poświęcone drzewom Podkarpacia. Uczniowie dowiedzą się m.in. o tym, które drzewo ma największy obwód, poznają lokalne ciekawostki przyrodnicze oraz wierzenia, zwyczaje i tradycje z nimi związane. Prowadzący uświadomi uczestnikom jak ważna jest matematyka w przyrodzie. Pokaże jak obliczyć na podstawie obwodu i wysokości wiek drzewa. Pomoże dostrzec jak istotne są geometria, symetria oraz matematyka w budowie roślin.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Spotkanie odbędzie się 2 października 2018 r. (wtorek) o godz. 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej (ul. Kołłątaja 1).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE