Kultura | rozrywka | edukacja

Nasza Niepodległa – gmina Skołyszyn

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z Gminną Radą Kobiet, paniami z Kół Gospodyń Wiejskich, strażakami z OSP, członkami Stowarzyszenia Miłośników Skołyszyna zapraszają na spotkanie NASZA NIEPODLEGŁA (organizowanego w ramach projektu „NASZA NIEPODLEGŁA – GMINA SKOŁYSZYN”).

Spotkanie zorganizowany zostanie w GOKiCz w Skołyszynie 3 listopada (sobota), w godzinach 15:00 – 19:00. Podczas spotkania zorganizowana zostanie zbiórka (skanowanie) fotografii i dokumentów naszej „małej Ojczyzny”. Zapraszamy i prosimy wszystkich mieszkańców, by odwiedzili tego dnia GOKiCZ i przynieśli ze sobą swoje pamiątkowe, stare rodzinne fotografie. Fotografie skanowane i opisywane będą w trakcie imprezy, nie będą zatrzymywane, od razu wrócą do swoich właścicieli. Z pozyskanych fotografii (skanów) i dokumentów przygotowana zostanie wystawa, której otwarcie planuje się na 11 listopada.

Wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować specjałów z dawnych przepisów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich wedle przepisów prababć. Podczas pikniku swoje pamiątki wystawią ochotnicze straże pożarne.

Największą atrakcją pikniku będzie obecność i diorama – wystawa pamiątek historycznych Grupy Rekonstrukcji Historycznej GORLICE 1915. Podczas imprezy możliwe będzie „żywe spotkanie z historią” – zwiedzanie i rozmowy z rekonstruktorami (opowieści, rekwizyty, lazaret, kuchnia polowa, mundury,stroje).

Dodatkową atrakcją będzie atelier fotografa stylizowane na początek XX wieku (fotobudka) – gdzie każdy przybyły będzie mógł bezpłatnie wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w przebraniu.

Projekt realizowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE