Na drogach

Rozbite samochody, uszkodzony kiosk, ranni

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Wskutek zderzenia dwóch samochodów osobowych ucierpiały dwie osoby, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Uszkodzeniu uległy również kiosk i elewacja budynku.

Po godzinie ósmej służby ratownicze zostały wezwane na miejsce wypadku komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Armii Krajowej w Jaśle. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jeden z nich został zepchnięty z jezdni i w efekcie uderzył w pobliski kiosk. Pokrzywdzona w tym zdarzeniu została ekspedientka, której pierwszej pomocy udzielili przybyli na miejsce strażacy. Po przebadaniu przez lekarza zespołu ratownictwa medycznego kobieta trafiła do szpitala na obserwację.

Z kolei drugi pojazd (VW Polo) ściął słupki oddzielające jezdnię od chodnika, a następnie uderzył czołowo w budynek „Kolejarza”.

Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Swoje czynności wyjaśniające prowadzą również policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Relacja mł. bryg. Piotra Śmietany, dowódcy JRG PSP Jasło: – Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z czego jeden uderzył w kiosk wielobranżowy. W wyniku tego uderzenia ranna została sprzedawczyni z tego kiosku. Doznała obrażeń głowy, mocno krwawiła, więc działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zatamowaniu krwawienia i opatrzeniu ran. Następnie przystąpiono do odłączenia akumulatorów, zabezpieczenia miejsca zdarzenia. W jednym z samochodów znajdowało się dziecko. Próbowaliśmy ustalić w jakim jest stanie natomiast matka, bez wiedzy dowódcy akcji i przed przyjazdem karetki Pogotowia Ratunkowego, sama zabrała go do szpitala.

Droga jest całkowicie zablokowana.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE