Kultura | rozrywka | edukacja

LICZ-by to my (zapowiedź)

W dniach 29 i 30 listopada 2018 r. o godz. 9:00 i 10:30 odbędą się spotkania uczestników projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew, ich rodziców i dziadków z przedstawicielem Urzędu Miasta Jasła.

Uczestnicy poznają ciekawostki związane z danymi statystycznymi, m.in. ile osób urodziło się w roku 2007 i 2017, ilu jaślan o imionach Jan i Maria mamy obecnie, która ulica ma najwięcej mieszkańców. Dowiedzą się ilu czytelników Biblioteki w wieku 6-12 lat czytało książki w 2017 i jakiego rodzaju.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku” – mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Spotkania odbędą się 29 listopada (czwartek) i 30 listopada (piątek) o godz. 9.00 i 10.30 w Centrum Informacji Lokalnej (ul. Kołłątaja 1).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE