Kultura | rozrywka | edukacja

Pozytywna energia Bibobitu

Pozytywna muzyczna energia, pełna radości grania i tworzenia wypełniła w sobotni wieczór, 8 grudnia br. salę widowiskową Jasielskiego Domu Kultury. W drugim koncercie szóstej edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów pod honorowym patronatem znakomitego jaślanina Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wystąpił poznański zespół Bibobit.

Muzycy rozpoczęli swój koncert od ukłonu w stronę patrona wydarzenia – wykonali motyw przewodni serialu „Stawka większa niż życie”, do którego muzykę napisał Matuszkiewicz.

Chcieliśmy się przywitać utworem znakomitego kompozytora, człowieka stąd, z Jasła – Jerzego „Dudusia”Matuszkiewicza. A teraz zabieramy was do naszego muzycznego świata – powitał publiczność Daniel „Wolny” Moszczyński, wokalista grupy. Muzycy zaprezentowali zarówno bardzo energetyczne utwory, („Astronauta”, „Plotka”), jak i liryczne „Telefon” czy „Czasami”. Styl grupy będący wypadkową hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami przypadł do gustu słuchaczom, którzy żywo reagowali na to co działo się na scenie i poza nią. Ponieważ poruszony energią płynącą ze stron publiczności wokalista zespołu zszedł ze sceny i wszedł między rzędy śpiewając, przybijając „piątki” i pozując do zdjęć z fanami.

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się tak ciepłego odbioru naszej muzyki. Dzisiaj ewidentnie Jasło jest naszym szóstym członkiem zespołu – mówił Moszczyński. Muzycy przygotowali również niespodziankę dla jasielskiej publiczności. W pewnym momencie na scenie dołączył do zespołu, Marek Raduli, znakomity gitarzysta, znany m.in. z grup Banda i Wanda, Budka Suflera, Półbuty czy własnej formacji Raduli Squad. Muzyk wykonał z zespołem m.in. motyw przewodni z „Janosika” czym wzbudził prawdziwy entuzjazm przybyłych.

Nie obyło się bez bisów. Zespół wykonał tytułowy utwór z ich debiutanckiego albumu „Podróżnik” czy „Astronautę”.

Bibobit wystąpił tego wieczoru w składzie: Daniel „Wolny” Moszczyński – wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box, Bartek Pietsch – gitara basowa, wokal, Zdzisław Babiarski – klawisze, Jan Adamczewski – saksofon, Waldemar Franczyk – perkusja.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE