Na drogach

„Zapnij pasy po mistrzowsku”

„Zapnij pasy po mistrzowsku” – to hasło, które przyświecało dzisiaj policjantom z jasielskiej drogówki, podczas porannej akcji profilaktycznej. Funkcjonariusze przed godziną 8, pełnili służbę w rejonach szkół i zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci. W ramach prowadzonych działań wręczali kierującym nakładki na pasy bezpieczeństwa ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z jasielskiej komendy realizując ustawowe zadania na drogach, oprócz działań represyjnych wobec kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, włączają się także aktywnie w różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Celem takich działań jest podniesienie świadomości kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, w obszarze występujących zagrożeń i skutków nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Dzisiejszego ranka przed godziną 8, policjanci pojawili się w rejonach szkół, aby zwrócić uwagę na sposób przewożenia dzieci do szkoły przez rodziców i ich opiekunów. W trakcie prowadzonych działań przypominali jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Kierujący otrzymywali od funkcjonariuszy nakładki na pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie przypominać, zachęcać i pomagać w wyrobieniu nawyku zapiania pasów bezpieczeństwa.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE