Informacje

Kolejne zatrucia czadem w naszym powiecie

Już dwukrotnie musiały interweniować dzisiaj służby ratownicze w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla w domach jednorodzinnych na terenie powiatu jasielskiego. W wyniku tych zdarzeń do szpitala na obserwację trafili mężczyzna i kobieta. Na szczęście ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Około godziny pierwszej w nocy strażacy wraz z ratownikami medycznymi zostali wezwani do jednego z domów jednorodzinnych na terenie Błażkowej w gminie Brzyska. Mieszkający w nim 60-letni mężczyzna uskarżał się na złe samopoczucie i zawroty głowy. Urządzenia pomiarowe wykazały w jednym z pomieszczeń znaczne przekroczenie poziomu stężenia tlenku węgla. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania.

Do podobnego zdarzenia doszło po godzinie siódmej w Nowym Żmigrodzie przy ulicy Dukielskiej. Tam z kolei z powodu zatrucia tlenkiem węgla pomocy wymagała 50-letnia kobieta. Karetka przewiozła ją do szpitala w Jaśle w celu obserwacji.

Życiu obydwojgu poszkodowanym nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W zaistniałych przypadkach jako prawdopodobne źródło wystąpienia zagrożenia strażacy wskazują na niesprawne urządzenia służące do ogrzewania budynków.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE