Kultura | rozrywka | edukacja

Za nami premiera filmu „Fuks”

W miniony piątek odbyła się w Jaśle premiera filmu dokumentalnego „Fuks”. Sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury wypełniła się gośćmi z Jasła, ale też z Dębicy, Tarnowa i Krakowa.

Na premierze obecna była m.in. senator RP Alicja Zając, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, wiceburmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, radni miejscy z przewodniczącym Henrykiem Rakiem oraz przedstawiciele podkarpackiej policji.

Cieszymy się, że tak dużo osób odwiedziło dzisiaj Jasielski Dom Kultury aby zobaczyć nasz film, który opowiada o prawdziwych bohaterach ratujących ludzkie życie – mówił Jakub Kowalczyk, współtwórca filmu.

Gośćmi specjalnymi pokazu byli ratownicy rzeszowskiego STORAT-u wraz ze swoimi pupilami. Nie zabrakło też głównych bohaterów filmu: Jacka Dubiela i jego psa Fuksa.

Film oddaje realia naszej pracy, niczego nie koloryzuje – podkreślał Jacek Dubiel.

Twórcy filmu zaapelowali ze sceny aby wesprzeć rzeszowski STORAT, który jest organizacją non profit i utrzymuje się głównie z 1%. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego lub wesprzeć dotacją finansową STORAT, znajdą potrzebne informacje, jak to zrobić, na stronie stowarzyszenia.

(Trznadel Media)

SŁOWA KLUCZOWE