Na drogach

Nie żyje kierująca, a pasażerka ciężko ranna

Bilans wypadku na DK 73 w Krajowicach

Jasielscy policjanci wraz z prokuratorem pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło przed godziną 18 na drodze krajowej nr 73 w Krajowicach.

Kierująca osobowym renault, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z ciężarowym mercedesem. W wypadku zginęła 21-letnia kobieta, kierująca renault. Pasażerka samochodu z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 17:40 na drodze krajowej nr 73 w Krajowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobowym renault, jadąc w kierunku Tarnowa, na łuku drogi straciła kontrolę nad samochodem zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z ciągnikiem siodłowym marki Mercedes po czym zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. W wyniku wypadku zginęła 21-letnia kierująca renault. Pasażerka pojazdu z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracuje technik kryminalistyki oraz funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej. Policjanci wykonują oględziny, zabezpieczają dowody. Sporządzą także dokumentację fotograficzną.

Droga krajowa jest całkowicie zablokowana, policjanci kierują samochody na wyznaczone objazdy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Okoliczności wypadku wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE