Na drogach

Potrącenie rowerzystki w Warzycach na krajowej „28”

Policjanci badają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 28 w Warzycach. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem poszkodowana została kierująca jednośladem kobieta. Poszkodowana została przewieziona karetką do szpitala. Ruch na trasie relacji Jasło-Krosno został całkowicie zablokowany. Pojazdy ciężarowe i osobowe muszą kierować się na objazdy.

Od godziny trzynastej na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Krosno występują utrudnienia w ruchu z uwagi na wypadek komunikacyjny, do którego doszło w miejscowości Warzyce (gmina Jasło). W związku ze zderzeniem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat z rowerem, całkowicie zablokowany został odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Fabryczną i tzw. „starą drogą rzeszowską” w kierunku miasta. Pokrzywdzona cyklistka, 63-letnia mieszkanka gminy Jasło, została odwieziona do jasielskiego szpitala, gdzie obecnie udzielana jest jej pomoc medyczna. Kierującemu pojazdem 80-letniemu mieszkańcowi gminy Jasło nic się nie stało, był trzeźwy.

Do potrącenia doszło na pasie jezdni w kierunku Krosna najprawdopodobniej w momencie kiedy cyklistka zamierzała zjechać na pas do lewoskrętu.

W działaniach ratowniczych brał udział specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Policjanci wprowadzili już objazd zarówno dla samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Miejsce zdarzenia można ominąć korzystając z sieci dróg biegnących przez podmiejską strefę aktywności gospodarczej.

Na miejscu cały czas trwają czynności wyjaśniające, funkcjonariusze zabezpieczają ślady oraz wykonują oględziny. Zgromadzony materiał dowodowy będzie niezbędny do szczegółowego odtworzenia przyczyn i okoliczności w jakich doszło do wypadku.

Zarządca drogi wyznaczył przewidywany czas przywrócenia przejezdności krajowej „28” na godzinę szesnastą.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE