Kultura | rozrywka | edukacja

Bawimy się koncertowo, czyli Dzień Dziecka w Jaśle (zapowiedź)

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik pod hasłem „Bawimy się koncertowo” odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim (w razie niepogody w budynku MDK). Rozpoczęcie imprezy – godz. 13.30.

O 14.00 zapraszamy na bajkę „Nowe przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu Agencji Artystycznej theART ze Śląska. Następnie odbędzie się blok artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury, Studia Tańca „Podkarpacie” i Studia Tańca „At Dance”. Blok rozpoczniemy głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle pod hasłem „Spoko-Loko” (w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom). Pomiędzy prezentacjami szalone zabawy i animacje dla dzieci przeprowadzi Agencja Koncertowa Doroty Kuter.

W trakcie trwania pikniku zapraszamy do zwiedzania stoisk:

  • książki, zabawki, tekturowe budowle do kolorowania, łamigłówki związane z twórczością Juliana Tuwima – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle,
  • prace plastyczne: wycinanka ludowa, malowanie obrazków ludowych, cykl kolorowanek o tematyce muzealnej, zabawki z tektury i papieru typu ludowego – Muzeum Regionalne w Jaśle,
  • zabawy ruchowe i plastyczne – MDK,
  • warsztaty w glinie, malowanie na dużych formatach, prezentacja multimedialna – JDK,
  • prezentacja statyczna modeli latających klasy gigant zdalnie sterowanych RC z napędem spalinowym – Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze im. Leszka Preisnera „Ikar”,
  • namiot profilaktyczny – Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Straż Miejska,
  • pokaz służb ratowniczych – Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, jednostka Straży Pożarnej Miasta Jasła, Pogotowie Medyczne EMERGENCIA.

Dodatkowo zapraszamy dzieci do darmowego korzystania z zamków dmuchanych i ścianki wspinaczkowej oraz do udziału w licznych konkursach z nagrodami.

Piknik współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”.

Parter Główny – LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Partnerzy i współorganizatorzy: Muzeum Regionalne w Jaśle, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS, Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze IKAR im. Leszka Preisnera, Muzeum Lizaka.

Serdecznie zapraszamy!!!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE