Informacje

Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież sklepową

Dwaj mieszkańcy Jasła odpowiedzą za kradzież towaru w jednym ze sklepów przy ul. Towarowej w Jaśle. Mężczyźni z magazynu sklepowego wynieśli artykuły spożywcze warte 2780 zł. 35-latek oraz jego 29-letni wspólnik zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

W minioną sobotę około godziny 16, dyżurny jasielskiej komendy Policji skierował patrol na ul. Towarową w Jaśle, gdzie doszło do kradzieży sklepowej. Mundurowi po dotarciu na miejsce ustalili, że zatrzymany przez pracownika sklepu sprawca kradzieży, podczas szamotaniny wyrwał się i zdołał uciec. Policjanci niezwłocznie podjęli działania w poszukiwaniu złodzieja. Po chwili zauważyli podejrzewanego mężczyznę, którego zatrzymali pracownicy firmy ochroniarskiej.

Policjanci po przeglądnięciu monitoringu ustalili także, że zatrzymany 35-letni mieszkaniec Jasła nie działał sam. Wspólnie z kolegą przez kilkadziesiąt minut wynosili z magazynu sklepowego produkty spożywcze i przemysłowe chowając je w kilku miejscach niedaleko sklepu. Mundurowi po sprawdzeniu okolicy odnaleźli część skradzionego mienia, którego wartość wyniosła 2780 zł.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu.

Na miejscu przestępstwa policjanci z grupy operacyjno – dochodzeniowej wykonali oględziny i zabezpieczyli dowody. W toku prowadzonych czynności wykrywczych ustalili również drugiego mężczyznę podejrzewanego o współudział w przestępstwie. Podejrzewanemu 29-letniemu mieszkańcowi Jasła przedstawiono wczoraj zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do kradzieży i odmówił składania wyjaśnień.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE