Sport | rekreacja | turystyka

HFO Spartan Night: zawodowa gala K-1 we wrześniu w Jaśle

Po udanym debiucie na antenie TVP Sport nowosądecka federacja HFO odkrywa kolejne plany na 2019 rok. Gala zawodowego K-1 pod nazwą HFO: Spartan Night odbędzie się 20 września w podkarpackim Jaśle. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale TVP Sport dostępnym w cyfrowej telewizji naziemnej. W walce wieczoru ponownie wystąpi uważany za #1 polskiego zawodowego kickboxing Łukasz Pławecki.

W swojej ostatniej walce Pławecki zdobył prestiżowy tytuł Mistrza Świata federacji ISKA pokonując Brazylijczyka Rodrigo Mineiro po emocjonującej pięciorundowej walce. – Kiedyś skupiałem się na walkach poza Polską i to mnie bardziej cieszyło, ale teraz jest inaczej. Chcę walczyć w Polsce, promować HFO i cieszę się że organizacja tak szybko się rozwija. Cieszę się, że możemy występować przed tak szeroką publicznością, do jakiej docieramy dzięki TVP Sport oraz prezentować swoje umiejętności kibicom na żywo – powiedział Pławecki po swojej ostatniej walce. Szansę zdobycia kolejnego prestiżowego tytułu nowosądeczanin będzie miał już 20 września w Jaśle.

Łukasz Pławecki jest na tą chwilę największą gwiazdą naszej organizacji i tu nie mamy żadnych wątpliwości. Stąd też ponownie wystąpi on w walce wieczoru. Prestiżu i „wagi” temu pojedynkowi doda stawka, którą będzie tytuł mistrza świata prestiżowej organizacji. Jakiej, jeszcze nie chcę zdradzać. Reszta karty będzie zbudowana w oparciu o naszą strategię i pomysł na HFO. Nie ma tu przypadku. Zawsze mówiliśmy, że chcemy budować gwiazdy i takie też wystąpią na gali w Jaśle. Mateusz Białas, Norbert Job czy Rafał Smalarz – wszyscy pokazali się z dobrej strony na gali w Nowym Sączu. Do tego oczywiście wybierzemy najlepszych zawodników lokalnych, miedzy innymi ze Spartana Jasło. W pewnym sensie wisienką na torcie tej układanki będą występy Mateusza Kubiszyna, pochodzącego z Podkarpacia zawodnika, który zawsze daje fenomenalne walki oraz mało znanego w Polsce Kamila Kołtana, który w Wielkiej Brytanii okupuje czołowe miejsca rankingów K-1 swojej kategorii wagowej. – tak w skrócie opisuje kartę walk Łukasz Czarnowski, matchmaker organizacji.

Gala HFO: Nowe Rozdanie osiągnęła bardzo dobre wyniki oglądalności w TVP Sport. Powtórkę gali, która została wyemitowana w niedzielę o godzinie 7:45, obejrzało niemal 150 tysięcy widzów. – 150 tysięcy widzów, bez szerokiej reklamy i w tak nietypowej porze dnia to wynik, który napawa nas optymizmem. Okazało się, że ludzie chcą oglądać nasze gale, chcą oglądać dobre zawodowe K-1 i to nas cieszy. Współpraca z TVP Sport to było dla nas ogromne wyzwanie ale podołaliśmy mu i obie strony są zadowolone. Nie widzimy innej możliwości niż przebijanie tego wyniki z każdą kolejną galą – mówi prezes HFO Jerzy Dąbrowa, pytany o współpracę z telewizją.

Gala HFO: Spartan Night odbędzie się 20 września w hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale TVP Sport od godziny 20:00. Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się w czerwcu.

Po więcej szczegółów dotyczących gali zapraszamy na:
Stronę internetową: www.hfo.com.pl
Facebook: https://www.facebook.com/HalnyFightingOrganization/
Instagram: https://www.instagram.com/hfo_fights/

Łukasz Czarnowski

SŁOWA KLUCZOWE