Kultura | rozrywka | edukacja

Liryczne Jasło 2019 (zapowiedź)

Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 15 maja 2019 r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 715 utworów autorstwa 330 osób – uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych. Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Podczas uroczystego Finału, który poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, laureaci otrzymają nagrody, a publiczność będzie mogła usłyszeć fragmenty ich utworów w wykonaniu recytatorów Sceny Słowa. Całość uświetnią występy wokalistów Jasielskiego Domu Kultury.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXIV OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie zamieszczona 15 maja 2019 r. po uroczystym Finale. Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik będzie dostępny również na stronie internetowej Biblioteki w PDF. Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki od 15 maja do 5 lipca 2018 r.

Finał Konkursu odbędzie się w sali widowiskowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00. Współorganizatorem Finału jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE